www.guliver.pl Witaj na stronie internetowej naszego biura.

Powrót do strony głównej

Tajemnicza Rumunia – szlakiem Drakuli
Transylwania – Maramuresz – Bukowina
7 – dniowa wycieczka autokarowa

Program:

 1. Wyjazd o godz. 5.00, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry do Rumunii. Podczas przejazdu będą organizowane krótkie postoje co ok. 4 godziny. Przyjazd do BAIA MARE. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 2. Śniadanie, przejazd 190 km do SAPANTY – drewniane klasztory – „Viseu de Sus” zwiedzanie Wesołego Cmentarza z rzeźbionymi i malowanymi nagrobkami z epitafiami dowcipnie opisującymi życie zmarłych, Muzeum Ofiar Komunizmu w Sighetu Marmatiei. Zwiedzanie drewnianych klasztorów w BARSANA oraz ROZAVELA. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 3. Śniadanie, przejazd przez góry z Maramureszu na Bukowinę. Przejazd wąskotorową zabytkową kolejką „Mocanita” na trasie Viseu de Sus – Palatin, wśród niesamowitych plenerów malowniczych gór z licznymi atrakcjami. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Suczawy.
 4. Śniadanie, trasa ok. 280 km, zwiedzanie klasztoru Humor w Manastirea Humorului z wpisaną na listę UNESCO malowaną XV wieczną cerkiew Bogarodzicy. Przejazd do VORONETU, wizyta w klasztorze klasztoru Agapia – największy klasztor żeński w Rumunii! Spacer w malowniczym wąwozie BICAZ, obiadokolacja i nocleg.
 5. Śniadanie, przejazd ok.210 km do BRASOVA, zwiedzanie Braszowa, gdzie będziemy mogli zobaczyć najważniejsze budynki tego miasta w średniowieczu, m.in: Dom Rady, Czarny Kościół, Bastion Tkaczy, Czarną i Białą Wieżę, Bramę Schei. SINAJA – zwiedzanie XIX-wiecznej letniej rezydencji rumuńskiej rodziny królewskiej, obiadokolacja i nocleg.
 6. Śniadanie, przejazd ok. 310 km zwiedzanie zamku Draculi w BRAN, wyjazd w kierunku SIGISOARY – zwiedzanie m.in. Stare Miasto, Wieża Zegarowa, Dom Draculi, Kościół Dominikanów, katedra, Dom Wenecki, zwiedzanie miasta CLUJ NAPOCA – stolicy Transylwanii, m.in. dom urodzenia króla węgierskiego Macieja Korwina, kościół św. Michała, ulica Luster, katedra prawosławna, mury obronne z basztą, obiadokolacja i nocleg.
 7. Śniadanie, przejazd do ORADEI, spacer po starówce: cerkiew z unikalnym zegarem, największa barokowa katedra Transylwanii, pomnik św. Władysława, pięciokątna twierdza Oradea – budynek Uniwersytetu, Teatr Narodowy. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Węgry, Słowację i Polskę. Zakończenie imprezy w godzinach nocnych.

Termin i cena:

Termin: dowolny 2017/2018 1130 zł/os. przy grupie 48 uczestników

Cena zawiera:

 1. Transport: autokarem z klimatyzacją, barkiem, video; opłaty drogowe i parkingi;
 2. Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2, 3 - osobowe z łazienkami.
 3. Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji w restauracjach hotelowych, napoje płatne dodatkowo.
 4. Opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL, podatek VAT, opłata TFG.

Cena nie zawiera:

 1. Lokalnych przewodników i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w kwocie 172 RON, czyli ok. 165 zł/os: Wesoły Cmentarz, Muzeum Komunizmu, Monastyr Rozavela, kolejka wąskotorowa „Mocanita”, Monastir Humurului, Klasztor Agapia, Czarny Kościół, Pałac Pelisor, Zamek Drakuli w Bran, Dom Draculi, Wieża Zegarowa, kościół Dominikanów.

Uwaga:

 1. Kalkulację sporządzono w oparciu o cenę paliwa, zakwaterowania i wyżywienia oraz kursu walut z dnia 16.08.2017, w przypadku znacznego wzrostu cen paliwa, organizator zastrzega sobie zmianę ceny imprezy.
 2. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, lecz wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane w ramach dostępności obiektów dla zwiedzających. Pilot nie udziela informacji wewnątrz zwiedzanych obiektów.
 3. Cena nie obejmuje długich weekendów w 2018 roku.

Powyższa oferta ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej

palma