www.guliver.pl Witaj na stronie internetowej naszego biura.

Powrót do strony głównej
 

 

Portugalia
7 - dniowa wycieczka samolotowa

 

Program:

 1. Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz.13:45, wylot to Portugalii 15.15. Przylot na lotnisko w Lizbonie 18.30 (+ 1 godzina). Transfer do hotelu w okolicy Lizbony w Oeiras hotel Inatel. Kolacja. Nocleg.
 2. Zwiedzanie: SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL/CASCAIS (PANORAMICZNE ZWIEDZANIE) praca kierowcy od 9-19.00.
  Przejazd do pełnej mistycyzmu, romantyzmu pałaców SINTRY (na liście UNESCO). Czas wolny na spacer po niezwykle malowniczych uliczkach miasta. Postój w CABO DA ROCA – najbardziej za zachód wysunięty punkt Europy. Na koniec panoramiczne zwiedzanie ESTORIL & CASCAIS . Przejazd do hotelu Wellington w Figueira da Foz nad Oceanem. Kolacja i nocleg.
 3. Zwiedzanie: COIMBRA – FATIMA – BATALHA – NAZARE. praca kierowcy od 9-19.00
  Po śniadaniu przejazd do COIMBRY typowo akademickiej miejscowości, która słynie z różnego rodzaju imprez i festiwali. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Czas wolny na zwiedzanie Starego Uniwersytetu, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Następnie przejazd do FATIMY. Czas wolny na zwiedzanie sanktuarium.: m.in. Kaplicy Objawień i Bazyliki . W kolejności odkryjemy BATALHA gdzie znajduje się imponujący klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej - jeden z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii. Na koniec krotki postój w NAZARÉ, typowej portugalskiej wioski rybackiej (Przystanek „Sitio”, z którego rozciąga się wspaniały widok na Ocean Atlantycki). Powrót do hotelu w Figuera da Foz na kolacje i nocleg.
 4. Zwiedzanie: PORTO – AVEIRO, praca kierowcy od 9-19.00
  Po śniadaniu przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Rejs po rzece DOURO a następnie wizyta w jednej z wytwórni win Porto – degustacja. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie starego miasta: Cais da Ribeira - najbardziej typowe i malownicze miejsce w Porto, okazja do odwiedzenia Igreja de Sao Francisco - kościół świętego Franciszka i Se Catedral – katedra. W drodze powrotnej krótki przystanek w AVEIRO "portugalskiej Wenecji". Powrót do hotelu w Figuera da Foz na kolacje i nocleg.
 5. DZIEN WOLNY NA INDYWIDUALNE ZAJECIA, PLAŻOWANIE I KĄPIELE.
 6. Zwiedzanie: OBIDOS I LIZBONY Po śniadaniu przejazd do OBIDOS - uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Przejazd do centrum LIZBONY do w słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow,Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie. Następnie najstarsza dzielnica Lizbony Alfama, z katedrą i zamekiem św.Jerzego, a także punkt widokowy Santa Luzia, skąd jest wspaniały widok na rzekę Tag. Zwiedzanie najważniejszych ulic i placy w Lizbonie (Baixa): Praça de Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony), Rua Augusta, Praça Restauradore. Na koniec przystanek w nowoczesnej dzielnicy Parque das Nações (Park Narodów), zbudowanej dzięki temu, że Lizbona gościła targi Expo’98. Kolacja i nocleg w hotelu w Costa de Caparica k/Lizbony.
 7. Śniadanie, godz. 6.30 wyjazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa bagażowa o godz.8:00, wylot o godzinie 9.30 (czasu portugalskiego) , przylot do Warszawy o godz. 14.25 do Warszawy-Okęcie.

Termin i cena:

19 – 25.09.2018 2980 zł/os.

Cena zawiera:

 1. Przelot portugalskimi liniami TAP na trasie: Warszawa-Lizbona-Warszawa z bagażem 20 kg/os.
 2. Transport: portugalski autokar na transfery i zwiedzanie.
 3. Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu ****/***, w tym 2 noclegi k/Lizbony, 4 noclegi w Figueira da Foz na wybrzeżu atlantyckim, pokoje 2 i 3 osobowe.
 4. Wyżywienie: 6 śniadania bufet i 6 obiadokolacji serwowanych z wodą i winem ( ¼ l)
 5. Ubezpieczenie: polisa grupowa NNW, KL i bagaż,
 6. Opieka pilota, podatek VAT, TFG.

Cena nie zawiera:

 1. Biletu lotniczego na przelot liniami Ryanair na trasie: Warszawa Modlin - Lizbona -Warszawa
 2. Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów podczas wycieczek fakultatywnych: na ten cel należy przygotować ok. 20 € .
 3. Transferu autokarem z na lotnisko w Modlin Warszawa i z powrotem.

Uwaga:

 1. Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, na ten cel należy przygotować ok. 100€ .
 

Powyższa oferta ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej

palma