www.guliver.pl Witaj na stronie internetowej naszego biura.

Powrót do strony głównej
 

 

Paryskie Impresje
5-dniowa wycieczka autokarowa

Paryż jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. To pełne uroku miasto ukazuje turyście coraz to nowe oblicze i oferuje niezliczoną ilość atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kto raz odwiedził Paryż, ten ciągle do niego powraca, gdyż zauroczenie miastem nie mija.

 

Program:

 1. Zbiórka uczestników o godz. 6.30, odjazd o godzinie 7.00. Przejazd przez Polskę, Niemcy.
 2. Przyjazd do Paryża, zwiedzanie miasta (metrem i pieszo) najstarsza część miasta - wyspa La Cite: katedra Notre Dame, najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej z XII w., Palais de Justice, Saint Chapelle i najstarszy most Pont Neuf; Muzeum d’Orsay, w którym można zobaczyć dzieła francuskich malarzy, rzeźbiarzy, fotografów i projektantów mebli. Wieża Eiffela – najsłynniejsza budowla Paryża, która od 1889 r. jest symbolem miasta. Avenue des Champs-Élysées czyli słynne Pola Elizejskie – najbardziej popularna ulica na świecie, która ma swój początek na Placu Charles’a De Gaulle’a ze słynnym Łukiem Triumfalnym a koniec na Placu Zgody czyli Place de la Concorde. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 3. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Wersalu – słynny kompleks pałacowo-ogrodowy stworzony przez Ludwika XIV, między innymi sala lustrzana i apartamenty Madame de Pompadur; Luwr ze wspaniałą kolekcją arcydzieł sztuki europejskiej m.in. Mona Lisa, Wenus z Milo, Nike z Samotraki). Spacer po Montmartre, dzielnicy artystów ze słynnym Placem Pigalle i kabaretem Moulin Rouge; Wieczorem rejs statkiem spacerowym po Sekwanie. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.
 4. Po śniadaniu, zwiedzanie (metrem i pieszo) Cmentarz Pere Lachaise, najsłynniejsza nekropolia Paryża, gdzie każda chwila jest podróżą w przeszłość znaczoną pomnikami Fryderyka Chopina, Edith Piaf, H. Balzaka, Marcela Prousta; bazylika Sacre Couer, która od końca XIX w. stała się symbolem paryskiej pobożności oraz Plac du Tertre. Czas wolny. Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną.
 5. Powrót do miejsca zamieszkania w godzinach wieczornych.

Termin i cena:

Termin: dowolny 2017/2018 1000 zł/os. dla grupy 48 uczestników

Cena zawiera:

 1. Transport: autokar turystyczny z klimatyzacją, wc, barkiem, video, opłaty drogowe i parkingi.
 2. Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu k/Paryża; pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
 3. Wyżywienie: 2 śniadania, 3 obiadokolacje (napoje płatne dodatkowo).
 4. Opieka pilota.
 5. Ubezpieczenie Kl, NNW i bagaż, opłatę TFG.

Cena nie zawiera:

 1. Kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów metrem, rejs po Sekwanie na ten cel należy przygotować ok. 70 EUR/os.
 2. Kosztu słuchawek audioguide. Cena to ok. 15 zł /os.

Uwaga:

 1. Kalkulację sporządzono w oparciu o cenę paliwa, zakwaterowania i wyżywienia oraz kursu walut z dnia 16.08.2017, w przypadku znacznego wzrostu cen paliwa, organizator zastrzega sobie zmianę ceny imprezy.
 2. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, lecz wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane w ramach dostępności obiektów dla zwiedzających. Pilot nie udziela informacji wewnątrz zwiedzanych obiektów.
 3. Cena nie obejmuje długich weekendów w 2018 roku.
 

Powyższa oferta ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej

palma