www.guliver.pl Witaj na stronie internetowej naszego biura.

Powrót do strony głównej
 

 

Królewskie Drezno, pałace i ogrody Poczdamu, współczesny Berlin
5-dniowa wycieczka autokarowa

 

Program:

1 dzień

Zbiórka uczestników o godz. 21.45, wyjazd o godz. 22.00. Przejazd przez Polskę do Berlina. Po trasie przerwa na gorący posiłek.

2 dzień

Przyjazd do Krausnick pod Berlinem, pobyt w parku tropikalnym „Tropical Island” www.tropical-islands.de gdzie znajdują się min: tropikalny las i wioska, najwyższa zjeżdżalnia wodna w Niemczech, oryginalne budowle z wysp Bali, Samoa i Borneo czy Tajlandii, kompleks saun i łaźni parowych, basen „Morza Południowego”. Następnie zwiedzanie Charlottenburg – podberlińskiej rezydencji królów pruskich, przejazd do centrum „Berlina Zachodniego”: Europacenter i Kościół pamięci cesarza Wilhelma. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, zwiedzanie Berlina: Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, fontanną Neptuna i Czerwonym Ratuszem – siedziba władz miasta. Nadbrzeża rzeki Sprewy i Wyspa Muzeów z Katedrą berlińską (Berlinen Dom), wejście na kopułę-punkt widokowy z panoramą na cały Berlin. Aleja Unter den Linden z Neue Wache, Uniwersytetem Humboldta i Placem Bebela z katedrą św. Jadwigi. Brama Brandenburska (Brandenburger Tor), miejsce przebiegu muru berlińskiego, Reichstag – niemiecki parlament i pomnik Holocaustu. Pobyt w nowoczesnych centrach na Postdamer Platz. Przejazd do Poczdamu, spacer po Nowym Ogrodzie i pałacu Cecilienhof, miejsca spotkania Wielkiej Trójki w 1945 roku i podpisania tzw „Traktatu Poczdamskiego”. Przejazd do Sanssouci i spacer po parku ze słynnymi pałacami Fryderyka Wielkiego. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, spacer po Dreźnie, jednym z najpiękniejszych barokowych miast Europy położonego nad brzegami Łaby. Promenada „Bruhlsche Terasse”, Kościół Mariacki Frauenkirche, Stallhof, Residentzschloss, Kościół Dworski, Theaterplatz z Operą Sempera i barokowy pałac Zwinger z Galerią Starych Mistrzów z dziełami: el Greco, Tycjana, Rembrandta. Czas wolny na Starówce. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po trasie przerwa na gorący posiłek. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.


Terminy i ceny:

Termin: dowolny 2017/2018 965 zł/os. przy grupie 50 osób

Cena obejmuje:

1. Przejazd autokarem (klimatyzacja, video, barek), opłaty drogowe, podatek niemiecki, parkingi.
2. Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach**/***, w tym 2 noclegi k/Drezna
  i 1 nocleg k/Berlina, pokoje 2, 3 -osobowe z łazienkami.
3. wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje w restauracji hotelowej, 2 posiłki po trasie.
4. Opieka pilota.
5. Ubezpieczenie: polisa grupowa NNW, KL w Europejskie, podatek Vat.

Cena nie obejmuje:

1. Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w kwocie 79€/os: Galeria Starych Mistrzów + audioguide 12€, Cecilienhof 6€, Sanssouci 12€, Katedra Dom 7€, Charlottenburg 12€, Tropikalna Wyspa 30€


Uwaga:

1. Kalkulację sporządzono w oparciu o cenę paliwa, zakwaterowania i wyżywienia oraz kursu walut z dnia 17.08.2017, w przypadku znacznego wzrostu cen paliwa, organizator zastrzega sobie zmianę ceny imprezy..
2. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, lecz wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane w ramach dostępności obiektów dla zwiedzających. Pilot nie udziela informacji wewnątrz zwiedzanych obiektów.
3. Cena nie obejmuje długich weekendów w 2018 roku.

 

Powyższa oferta ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej

palma